Klikni a získaj viac informácií
Silovo - kondičný tréning v malej skupine
Niekto rád cvičí sám a vidí v tom výhody, niekto zas zbožňuje skupinové cvičenia. Toto je zlatá stredná cesta, cvičenie v malej skupine štandardne do 6 ľudí. Osobný a individuálny prístup ako pri osobnom tréningu a zároveň si užiješ aj výhody skupiny.
Pre koho je vhodný tento tréning
Veľmi si zakladáme na individuálnom prístupe ku každému klientovi. Preto tento tréning nie je najlepšie riešenie pre každého. Či je tento tréning pre teba vhodný si prečítaj nižšie. Ak máš pochybnosti, rezervuj si konzultáciu zdarma. Na konzultácii ti navrhneme postup najlepší pre teba.
Nezáväzná registrácia
Klikni na tlačítko nižšie a nechaj na seba kontakt. Následne sa ti tréner ozve a zhodnotíte, či je silovo - kondičný tréning v malej skupine najlepším riešením tvojich ťažkostí.
Aké sú výhody a nevýhody cvičenia v skupine
Získaš výhody cvičenia v skupine a navyše individuálnejší prístup ako pri štandardných skupinových cvičeniach s veľkým počtom ľudí. Vďaka nízkemu počtu cvičencov dokáže tréner lepšie prispôsobiť tréning a odsledovať správnu techniku prevedenia cvikov.
Dostaneš maximálnu kvalitu za veľmi priaznivú cenu. V rámci cvičenia v malej skupine absolvuješ vstupnú diagnostiku pre zistenie zloženia tela (váha, množstvo svalov, tuku, viscerálneho tuku, metabolický vek) a pohybových schopností. Následne podľa potreby a záujmu tieto merania vykonáme aj počas spolupráce.
Získaš tiež jedálniček šitý na mieru na základe váhy, výšky, veku, pohlavia, cieľa, typu práce a pohybovej aktivity. V jedálničku zohľadníme aj alergie, intolerancie, chuťové preferencie a doterajšie zloženie jedálnička. Jedálniček obsahuje aj gramáže a recepty.
Výhody
Nevýhody
Záver:
Ak preferuješ spoločnosť a chceš ušetriť pri maximálnej kvalite, nemáš čo váhať. Cvičenie v malej skupine je pre teba ako stvorené.
Ako vyzerá tréning
Tréning sa skladá z 3 základných častí:
- rozcvičenie so zahriatím
- kondičná časť
- silová časť
Používame rôzne druhy cvičení pri všetkých troch častiach. Tréner zvolí druh cvičenia na základe skúseností a schopností skupiny. Berie ohľad aj na konkrétnych jednotlivcov v skupine a na to, aby boli tréningy aj pestré a aj zaujímavé.
Celý tréning sa ide podľa časovača, ktorý udáva dĺžku jednotlivých cvičení a prestávok. Určenie dĺžky týchto intervalov má na starosti tréner a prispôsobuje ho skupine, ktorú má na tréningu. Použitím časovača zabezpečujeme správne tempo celého tréningu. Celý tréning trvá 60 minút.
Rozcvičenie s rozohriatím
V rámci rozcvičenia používame masážne valčeky blackroll, s ktorými uvoľníme stuhnuté miesta, zväčšíme rozsah svalov a pripravíme svaly na cvičenie.
K rozcvičeniu patrí aj dynamický strečing, ktorý pomáha uvoľniť a zväčšiť rozsah pohybov, najmä na chrbte, zadných a vnútorných stehnách, ktoré sú často stiahnuté. Okrem toho, dynamický strečing pomáha rozcvičiť aj chodidlá, členky, kolená a bedrá. Posilníme ním lopatky, ruky, zápästia a stred tela. K tomu sa naše telo zahreje a mysľou sa dostaneme od našich bežných povinností do tréningu.
Na rozohriatie používame rôzne variácie preskokov tzv. Jumping Jack, bežeckú abecedu alebo pohybovú hru v skupine.
Funkčný tréning
Funkčný tréning je charakteristický tým, že sa cvičí s vlastným telom alebo pomôckami. Jeho cieľom je zlepšiť kondíciu, koordináciu a aj silu cvičenca.
My vo funkčnom tréningu používame pomôcky ako koordinačný rebrík, stepper, lodné lano, rôzne druhy medicimbalov (wall ball, slam ball), boxovací mech, corebag, kĺzavé disky - sliders, expandery, TRX - zavesný systém, Lebert systém a pod.
Vo funkčnom tréningu využívame všetky tri roviny, takže okrem pohybov vpred - vzad, hore - dole sa u tohto tréningu robia aj rôzne rotácie.
Silový tréning
Pri silovom tréningu pracujeme na posilnení celého tela. Štandardne pri cvičení 2x do týždňa je telo rozdelené na vrchnú a spodnú časť. V jednom tréningu sa venujeme vždy jednej časti. Ak sa cvičí 3x do týždňa v treťom tréningu sa venujeme celému telu, alebo si skupina vyberie, čomu sa chce viac venovať. Napríklad kondičnému cvičeniu, posilneniu sedacích svalov alebo stredu tela, brucha.
Cvičenci sa naučia, v tréningu na spodnú časť tela, robiť správne drepy (aj na 1 nohe), výpady, výstupy, bedrový ohyb aj so záťažou, cviky s expandermi na zadok a priťahovače stehna (veľmi dôležité pre zdravý chrbát bez bolesti).
V tréningu na vrchnú časť tela sa cvičia príťahové cviky (zhyby - v prípade potreby s expanderom na dopomoc, rôzne druhy príťahov ), tlakové cviky (kľuky, tlaky s činkou, rozpažovanie), cviky na ruky a stred tela - brucho.
Vo výsledku sa posilní a vytvaruje celé telo.